COBHAM SATCOM SAILOR 6120 MİNİ- C SSAS

COBHAM SATCOM SAILOR 6120 mini- C SSAS, piyasaya sürüldüğü 2004 yılından beri gerçek olaylarla kendisini defaten ispatlamış SAILOR TT-3000 SSA sisteminin başarılı mirası üzerine inşa edilmiştir.

SAILOR 6120 mini-C SSAS tasarımı, daha öncekiler gibi, anten ve alıcı-vericinin her ikisini de barındıran bağımsız ve sızdırmaz Inmarsat mini-C terminaline dayanır.  Bu yaklaşımı gemi tipine bağlı olmaksızın sağlam ve güvenilir olduğunu kanıtlamıştır ve terminalin 50 kanallı GPS modülü ve her yöne dönen anteni ile uydu sabitlemesi ve mevki sağlama en zor koşullar altında bile garanti edilir. Çoklu adres fonksiyonu bayrak devleti ve gemi sahibine ISPS kod ile ilişkili gerekli olan zorunlu mesajın yanı sıra ilave olarak mesajın gemi sahibine, operatöre ve mürettebat ailesine direk olarak gönderilmesine olanak sağlar.

SAILOR 6120 mini-C SSAS Inmarsat ve bütün büyük sınıflandırma kuruluşları ve gerekli olan milli bayrak devleti yönetimleri tarafından onaylanmıştır. SSAS alarm mesajı ileticisi olarak birinci görevine ilave olarak SAILOR 6120 mini-C SSAS LRIT olarak da fonksiyon icra edebilir.