SMARTFIND M10 / M10W AIS CLASS B TRANSPONDER (VERİCİ – ALICI)

McMurdo’nun yeni nesil yenilikçi AIS ürünlerinden McMurdo Smartfind M10 AIS Class B Transponder- (Alma-gönderme), Class A tipi cihazın karışıklığının gerekli olmadığı durumda SOLAS’a tabi olmayan tekneler için mükemmeldir. Tipik olarak teknenin 20 mili içindeki bütün AIS hedeflerini almanın yanı sıra teknenin konum bilgisini yayımlar. Mevcut GPS alıcısını kullanarak, Smartfind M10 konumu, sürati ve rotayı tanımlar ve bu bilgiler diğer seyir bilgileri ile birleştirildiğinde her hangi bir müdahaleye gerek kalmaksızın otomatik olarak yayımlanır. Diğer tekne ve sahil istasyonları tarafından alındığında, bölgedeki trafiğin grafik olarak canlı sergilenmesi sağlanmış olur.

Diğer seyir sistemleri ile sorunsuz bütünleşme için tasarlanan Smartfind M10 NMEA2000 ve NMEA0183 çıktılarını destekler, IEC 62287 ve ilgili standartları karşılar ve bir USB bağlantısı yanı sıra isteğe bağlı WiFi arayüzünü içerir.

SD kart yuvasından faydalanarak Smartfind M10, olay inceleme araştırması dahil  sistem ve emniyet izlemesini desteklemek maksadıyla bütün mesajların alımına olanak sağlamasıyla, bir data kayıt cihazı olarak çabucak ve kolaylıkla kullanılabilir-. Kayıtlı bilgi kayıt edilir ve depolanır.

‘Sessiz’ seçeneği gizlilik veya güvenliğin gerekli olduğu durumlarda kullanıcıya tanımlayıcı bilgiyi geçici olarak durdurma olanağı sağlar.

Wifi özellikleri ile Smartfind M10W AIS Class B Alma-Gönderme cihazı bir kullanıcının akıllı cihazına (tablet, telefon, dizüstü) bağlanabilmesi ile harekât esnekliği sağlama kapasitesine sahiptir.EC Declaration of Conformity