Fleet Broadband

I4 ve Alphasat uyduları ile küresel kapsama alanına sahip olan (Fleet Broad Band) FBB uydu haberleşme terminalleri güvenilir bir cihaz olduğunu ispat etmiştir. Balıkçı teknelerinden ticari gemilere kadar bir çok farklı araçta kullanımda olan FBB uydu terminalleri güvenli ve verimli operasyon için önemini ispat etmiştir.

Halihazırda mevcut olan 150, 250 ve 500 modelleriyle, değişen müşteri isteklerini, farklı kabiliyet ve maliyetlerdeki cihazlarla karşılamakta olan FBB cihazları, küresel ses ve veri iletimi imkanı ile her ihtiyaca uygun cihazlar sunmaktadır.    FBB 150

    FBB 250

    FBB 500

Standard IP servisi

(150 Kbps’ye kadar )

(250 Kbps’ye kadar)

(432 Kbps’ye kadar)

Streaming IP servisi

(128 Kbps’ye kadar)

(256 Kbps’ye kadar)

Küresel ses servisi

Gelişmis ses servisi

Mürettebat kartları

SMS

Faks

(Sadece Group 3)

(Group 3 ve 4)

(Group 3 ve 4)


Katma Değerli servisler:

GB paketlerin fiyatlarının düşmesi ile birlikte FBB terminallerinin daha etkin kullanımına imkan sağlamıştır. Günümüzde FBB terminalleri rahatlıkla VSAT sistemlerinin yedeği olarak veya tek başlarına kesintisiz gemi ve personel iletişimi için kullanılabilmektedir. Arskom tarafından geliştirilen e-posta yazılımı olan ASM FBB cihazlarıyla etkin ve verimli bir şekilde kullanılabilmektedir. Yine yazılımı Arskom’a ait olan AMP sunucusunun kullanımı ile FBB cihazları birden fazla bağımsız ağa bağlanabilmekte ve bu sayede gemi ve personel ağları ayrılabilmektedir. Bu durum gemi operasyonunun güvenli bir şekilde işletilmesinin yanısıra mürettebatın da coğrafi konumdan bağımsız olarak internet kullanımına olanak sağlamaktadır.


Kapsama Alanı